16.3.17

TRZY POZYCJE KSIĄŻKOWE GODNE UWAGI

Książki są dla mnie bardzo ważne. Już będąc dzieckiem pochłaniałam ich ogromne ilości. Moi rodzice, a także dziadkowie zaszczepili we mnie miłość do literatury. W moim domu od zawsze było mnóstwo książek i w każdej wolnej chwili się czytało. 
Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem, w którym przedstawię trzy książki, które w ostatnim czasie najbardziej mnie zaciekawiły.


"Zamknięta Trumna"
Athelinda Playford, wdowa po wicehrabim, pisarka, w wielu 70 lat czerpie rozrywkę z zaskakiwania innych. Przekazuje swojemu lojalnego prawnikowi dyspozycję o zmianie testamentu, w którym omija swoje dzieci: córkę Claudię (zaręczoną z milionerem koronerem) oraz syna Harry’ego żonatego z zrzędliwą Dorris. Wielki majątek ma trafić w ręce Josepha, jej sekretarza, który jest ciężko chory…
Jako wielka fanka twórczości Christie nie mogłam pominąć tej pozycji i chociaż książka jest napisana przez następczynię, to bardzo mnie się podoba.

"Sekrety Urody Koreanek"
Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów i udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą.
Ciekawe porady jak właściwie dbać o naszą cerę, opisy składników kosmetyków. Moim zdaniem, z tej książki możemy dowiedzieć się wiele pożytecznych rzeczy.

"Światło Między Oceanami"
Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości. Los wystawia ich jednak na ciężką próbę.
Piękna i wzruszająca opowieść młodego małżeństwa, która nie kończy się happy endem. 

2 komentarze:

  1. Hmmm ta zamknięta trumna zapowiada się ciekawie. Również lubię twórczość Christie :)

    Pozdrawiam i zapraszam na http://ciekawskiejajo.blogspot.com/ :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Obawiam się Sekrety Urody Koreanek to już trochę przeżytek, niestety opisane tam rzeczy nie cieszą się poparciem w gronie kosmetologów:) nie mniej warto poczytać, ale lepiej uważać z wprowadzaniem w życie.

    OdpowiedzUsuń